Champions Cup: Leinster се възстановява от бавния старт, за да изпрати Sale
Breaking News | 2023-12-16 | 22:33:04

Leinster преодоля по-трудно от очакваното предизвикателство от силно променените Sale Sharks, като се измъкна чисто през второто полувреме, за да подпечата 37-27 Investec Champions Cup победа на RDS.

Въпреки че не се възползва от ранното групиране на грях на Robbie Henshaw, Sale водеше с 13-11 на полувремето благодарение на две дузпи на Rob du Preez и хитро изработен опит от Connor Doherty.

Нецветният Ленстър, шест дни след победата в Ла Рошел, изоставаше с 10 точки на един етап.

Джош ван дер Флиер пресече точно преди почивката, добавяйки към Киаран Партия дузпи на Фроули.

Въпреки това хората на Лео Кълън контролираха по-голямата част от последните 40 минути, като Джеймисън Гибсън-Парк докосна, преди Джеймс Харпър да се завърне от кошчето за грехове.

Хеншоу и Райън Бейрд се погрижи за бонус точката и заместникът Сиан Хийли добави пети опит, преди Томи Тейлър и Том Къртис да постигнат късните резултати на Шаркс на гърба на Хюго Кийнън жълто.

Въпреки че се завъртя силно от миналата седмица 28- 5 победа над Stade Francais, Sale направи силен старт, когато Telusa Veainu заплаши близо до гредите на Leinster.

Henshaw се намеси, за да попречи на подаването на Doherty, само за реферът Pierre Brousset да отсъди, че е играл ръката на Veainu за нарушение за жълт картон. Дузпата на капитана Дю Прейз откри резултата.

Играчът на мача Ван дер Флиер беше отстранен от опит за удар от Беърд, който също беше задържан, преди Фроули и Дю Преез да си разменят дузпите .

Сейл смълча публиката на домакините в 24-ата минута, когато Рафи Куирке с груб удар седна на Дю Преез, за ​​да прати Дохърти да прескочи от 35 метра. Du Preez превърна в преднина от 13-3.

Превъзходната схватка на Leinster позволи на Frawley да върне три точки, преди твърдоглавият Harper да бъде дискутиран за повтарящи се нарушения.

Van der Flier заземи топката късен удар и фланговият нападател на Ирландия след това нахлу от лявото крило, за да постави Гибсън-Парк само две минути след подновяването на играта.

Хеншоу се вряза под гредовете в 56-ата минута, покрай опита на Ернст ван Рийн справи. Фроули реализира за резултат 23-13.

По-бързата скорост на рък на Лейнстър накара Кийнън да се приближи, преди Бейрд да спечели бонус точката от близко разстояние и Фроули да реализира отново.

Ван дер Флиер отказа Sale от удар и Хийли надви в 69-ата минута, след като пас на Бен Мърфи се отби назад от Беърд. Дебютантът в Шампионската купа Сам Прендергаст се преобразува.

Въпреки това, Сале се съвзе впечатляващо късно. Кийнън видя жълто за изваждането на Арън Рийд след удар и гол на Тейлър от резултантното забиване на линията.

Дю Преез преобразува и също добави екстрите към резултата на заместващия Къртис, който видя Рийд да излита брилянтно отвътре 22 на гостите и създадоха откриването.

Все пак натискането им на бонус точки дойде твърде късно.